جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۵:۰۲
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

جشنواره برق ویژه "کودک ونوجوان "در اراک برگزارشد

جشنواره برق ویژه "کودک ونوجوان "در اراک برگزارشد
جشنواره برق ویژه "کودک ونوجوان " با هدف تغییر نگرش و رفتار کودکان اراک برگزارشد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، مدیرگروه مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در این جشنواره اظهار داشت: حجم عظیمی از جمعیت کشور ما را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند که آموزش و آگاه ساختن آنها به عنوان نسل آینده‌ساز جامعه نسبت به استفاده درست از وسایل انرژی برق می‌تواند نقش بسیار موثری در تحقق هدف ملی بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی داشته باشد.
رفیعی افزود: برگزاری چنین برنامه هایی فرصت اشاعه فرهنگ صحیح چگونگی مصرف برق در جامعه، آگاه سازی فرزندان این سرزمین و گوشزد کردن اهمیت انرژی الکتریکی آنها را به ضرورت استفاده صحیح انرژی و نقش آن در رشد و توسعه کشور آگاه می‌کند که این جشنواره فرصت ترویج فرهنگ صرفه‌جویی برق بین کودکان را فراهم کرد.
مدیرگروه مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت:برنامه ریزی وانجام اقداماتی درجهت مصرف صحیح انرژی وحداکثرنمودن منافع باحداقل سازی هزینه ها بدون کاهش کیفیت محصولات یا خدمات،در راستای اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشوربا حفظ وصیانت ازذخایرملی و حفظ محیط زیست را مدیریت مصرف انرژی گویند.رفیعی روشنایی بیش از حد نیاز و پیامدهای منفی آن را تشریح کرد و افزود: عوارض آلودگی نوری به لحاظ اقتصادی، زیست‌محیطی ، بهداشت و سلامت مضراتی را برای جامعه و افراد به همراه دارد.
وی گفت: آموزش های لازم در زمینه مصرف بهینه را از سنین کودکی باید به افراد آموزش داد.رفیعی بیان کرد: بحث صرفه جویی، بحثی مهم و تاثیرگذار در اقتصاد خانوار ها و به دنبال آن اقتصاد کشور است.
وی افزود: کار جمعی و مشارکتی در امر صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف برق نقش حیاتی را برای تحقق اهداف کشور در زمینه شکوفایی اقتصادی در بر دارد.
گفتنی است ،در این جشنواره به اهمیت جایگاه الگوی مصرف برق در سبد خانوار، راههای کاهش مصارف غیرضروری، ضرورت برچسب انرژی، راهکارهای عملی و ساده در خصوص چگونگی استفاده از وسایل انرژی بر و راه های اصلاح الگوی مصرف برق در قالب اجرای برنامه نمایشی، سرود و برگزاری مسابقه از جمله مسائل مطرح شده در این جشنواره بود.

 دوشنبه ٢٦ تیر ١٣٩١    
۲۸ تیر ۱۳۹۱ ۱۳:۰۷
تعداد کلیک: ۱,۵۱۰
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.