جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۴۷
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه الزهرا(س) و سابا

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه الزهرا(س) و سابا
تفاهمنامه همکاری های علمی، پژوهشی، آموزشی فی مابین دانشگاه الزهرا(س) و سابا منعقد شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا):

به نقل از این گزارش، در راستای تقویت هر چه بیشتر تعاملات علمی- پژوهشی، آموزشی بین سابا و مراکز آموزشی و تحقیقاتی در کشور تفاهمنامه­ای بین سابا و دانشگاه الزهرا طی جلسه ای در مورخ 27 تیرماه سالجاری با حضور مهندس مهذب ترابی، مدیرعامل و جمعی از مسئولین سازمان بهره وی انرژی ایران(سابا) و دکتر انسیه خزعلی، رئیس دانشگاه الزهرا(س) و جمعی از مسئولین دانشگاه در محل دانشگاه الزهرا(س) منعقد و مبادله گردید.

براساس این گزارش، در این تفاهمنامه که مدت آن 2 سال از تاریخ امضاء می باشد دانشگاه الزهرا(س) متعهد به ارزیابی و بررسی طرح ها و موضوعات ارسالی از طرف سابا ، طرح های پژوهشی مورد توافق طرفین و اجرای دوره های آموزشی علمی- فنی جهت کارشناسان سازمان براساس ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. ضمناً در تفاهمنامه مذکور سابا متعهد به حمایت مالی از پایان نامه های مرتبط با موضوع مدیریت مصرف انرژی ویژه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و سایر موارد مندرج در بند 1 تفاهمنامه مذکور می باشد.

بنابراین گزارش، در این جلسه مهندس مهذب ترابی ضمن خیرمقدم به حاضرین، پیشاپیش شروع ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و به ارائه توضیحاتی در مورد فعالیت های سابا پرداخت.

ایشان متذکر شد وظیفه اصلی سازمان سیاستگذاری، برنامه ریزی و راهبرد برای ارتقاء بهره وری انرژی است و با استناد به سخن مقام معظم رهبری در سال 88 گفت: هدف سابا این است تا شاخص شدت مصرف انرژی را کاهش و علاوه بر این، پتانسیل صرفه جویی را در کشور افزایش دهد.

این گزارش در ادامه می افزاید: وی فعالیت های سازمان را در چهار بخش؛ آموزش و آگاهسازی و اطلاع رسانی، بهینه سازی مصرف در عرضه و تقاضا، هوشمند سازی شبکه و بهینه سازی سمت تقاضا عنوان کرد و افزود، امید است با همکاری دانشگاه الزهرا (س) این سازمان بتواند در راستای اهداف پیش بینی شده جهت کاهش مصرف انرژی و فرهنگ سازی در بخش های مختلف مصرف کننده، گام برداشت..

مهندس مهذب ترابی در ادامه سخنانش افزود؛ سابا آمادگی حمایت مالی و معنوی از پروژه های تحقیقاتی از جمله پایان نامه­ها را در راستای مدیریت انرژی دارا می باشد و خواستار ایجاد مرکز یا واحدی مستقل برای ارتباط بین سابا و دانشگاه و برگزاری سمیناری، تحت عنوان نقش زنان در بهینه سازی مصرف انرژی با مشارکت دانشگاه و سابا شد.

شایان ذکر است، دکتر خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا انعقاد چنین تفاهمنامه هایی را بسیار ارزشمند توصیف کرد و از تشکیل سمینار« نقش زنان در بهینه سازی مصرف انرژی» بسیار استقبال کرد و علاوه بر این خواستار آن شد تا واحد تحقیق و توسعه بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز آموزشی رشد دانشگاه الزهرا(س) با همکاری سابا تشکیل شود.

در پایان جلسه تفاهمنامه همکاری میان سابا و دانشگاه الزهرا(س) مبادله گردید.قابل ذکر است متن تفاهمنامه در ادامه مطلب آورده شده است.

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه الزهرا(س) و سابا انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه الزهرا(س) و سابا

دفتر روابط عمومی
۲۷ تیر ۱۳۹۱ ۱۶:۴۹
تعداد کلیک: ۱,۵۲۹
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.