جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۲۲
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

تسهیلات بانکی باید در اختیار شرکتهای خدمات انرژی قرار گیرد

تسهیلات بانکی باید در اختیار شرکتهای خدمات انرژی قرار گیرد
خبرگزاری موج - مدیر عامل سازمان بهره وری انرژی گفت: در راستای بهبود فعالیت ها در زمینه افزایش بهره وری انرژی، باید بانک ها تسهیلات با بهره مناسب در اختیار شرکت های خدمات بهره وری انرژی (اسکو) قرار دهند.  سعید مهذب ترابی، مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی (سابا) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با بیان این مطلب اظهار داشت: زیرساخت های قانونی لازم برای فعالیت شرکت های اسکو در ایران فراهم شده است.
وی ادامه داد: بسترهای قانونی مناسبی در برنامه پنجم و یا قوانین اصلاح الگوی مصرف برای فعالیت شرکت های خدمات بهره وری انرژی ایجاد شده است.
مهذب ترابی گفت: برای فعالیت این شرکت ها نیاز به یک مرجع تایید کننده صلاحیت بود که خوشبختانه ساز و کارهای لازم برای دستیابی به این مهم فراهم شده است.
وی اضافه کرد: معاونت راهبردی ریاست جمهوری بر اساس قانون مکلف شده تا رتبه بندی شرکت های خدمات بهره وری انرژی را انجام دهد.
مدیر عامل سابا تصریح کرد: با توجه به نیازهای آموزشی اعضای اسکو، از دو سال قبل این سازمان اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای آنان کرد.
وی خاطر نشان ساخت: دوره های آموزشی به صورت رایگان برگزار شده و با ارتقاء دانش مهندسین، رتبه این شرکت ها نیز بهبود خواهد یافت.
مهذب ترابی درباره برنامه های انگیزشی برای فعالیت شرکت های خدمات بهره وری انرژی، بیان داشت: بر اساس آیین نامه ای که دولت در هفته گذشته ابلاغ کرده، انگیزش لازم برای این شرکت ها فراهم شده است.
وی افزود: با توجه به آیین نامه دولت، اعضای اسکو می توانند به مباحث بهره وری انرژی ورود پیدا کرده و سودآوری خوبی داشته باشند.
مدیر عامل سابا در پاسخ به سئوالی درباره سابقه فعالیت شرکت های بهره وری انرژی در جهان، اذعان داشت: افزایش بهره وری انرژی فعالیتی اقتصادی است و ایجاد چنین شرکت هایی سابقه 20 ساله در جهان دارند.
وی تصریح کرد: در کشورهایی نظر ژاپن، کره، آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد شرکت هایی که سرمایه گذاری لازم برای ذخیره سازی انرژی انجام می دهند، یک فعالیت اقتصادی جدی به حساب می آید.
مهذب ترابی افزود: درآمدهای این شرکت ها از محل ذخیره سازی انرژی تامین می شود.
وی با اشاره به گردش مالی مناسب شرکت های ذخیره کننده انرژی، گفت: در ژاپن 70-60 شرکت بزرگ در این زمینه به طور جدی فعالیت می کنند.
۲۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۰۷
تعداد کلیک: ۱,۴۴۵
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.