جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۱۰
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا):« تجهیزات کاهنده مصرف برق یک ادعای ثابت نشده ا ست »

سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا):« تجهیزات کاهنده مصرف برق یک ادعای ثابت نشده ا ست »
سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) در واکنش به برخی تبلیغات خرید دستگاه های کاهنده مصرف برق گفت؛

 

با اجرای طرح هدفمند نمودن یارانه­ها و افزایش تعرفه های انرژی ، موضوع صرفه جویی و کاهش هزینه های خانوار مورد توجه ویژه مشترکین و فروشندگان تجهیزات برقی قرار گرفته است. لذا تعدادی از افراد سودجو با روش های مختلف و استفاده از ابزار و رسانه های تبلیغاتی اقدام به بازاریابی وفروش دستگاه هایی با عنوان کاهنده مصرف برق می نمایند. این افراد در تبلیغات خود «کاهش هزینه برق مصرفی را به میزان زیاد» جهت جلب خریداران و فروش محصولات خود تبلیغ می نمایند که لازم است مردم از خرید و استفاده اینگونه دستگاه های غیر استاندارد به دلیل ضرر و زیان احتمالی به انشعاب­های برق جداً خودداری نمایند.

به نقل از گزارش فوق، از آنجا که صحت و سقم تاثیر این تجهیزات در کاهش مصرف در مراجع و آزمایشگاه­های معتبر تایید نگردیده است، این تجهیزات مورد تائید سابا  و وزارت نیرو نبوده و در صورت مواجهه با چنین مواردی نهایت دقت و کنترل­های لازم را از سوی خریداران انجام شود.

ضمناً در صورت بررسی و تایید اینگونه تجهیزات برقی نتایج آن در سایت سابا، اطلاع­رسانی خواهد شد.

سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) ضمن اعلام شماره تلفن گویای مدیریت انرژی این سازمان به شماره تلفن 42805 جهت ارتباط مشترکین برق و دریافت توصیه های بهینه سازی مصرف برق اعلام نمود: هموطنان گرامی با رعایت توصیه های بسیار ساده از جمله خرید و بکارگیری لوازم برقی خانگی دارای رتبه انرژی A، نصب سایبان بر روی کولرها و استفاده از لامپ های کم مصرف استاندارد می توانند شخصاً در کاهش مصرف برق و هزینه های آن موثر باشند.

روابط عمومی
۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۰۴
تعداد کلیک: ۱,۸۴۱
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.