جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۴۷
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

برگزاری سمینارآموزشی ممیزی انرژی در ساختمانهای اداری

برگزاری سمینارآموزشی ممیزی انرژی در ساختمانهای اداری
سمینار آموزشی ممیزی انرژی در ساختمانهای اداری در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق گیلان با حضور اعضای هیئت مدیره ، قائم مقام مدیرعامل در امور توزیع برق شهرستانها ، معاونین و تعدادی از مدیران ستادی و نمایندگان مدیریت انرژی ادارات ، سازمانها و دستگاههای اجرائی استان برگزار گردید .  

 در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید آقای هادی آذرنوا معاون منابع انسانی شرکت ، ضمن خیرمقدم به حضار و تبریک اعیاد شعبانیه در مورد انرژی برق و ضرورت پاسداشت این نعمت ارزشمند اظهار داشتند :

انرژی برق یکی از مواهب الهی است که همه از آن بهره مند هستند و درواقع انرژی برق پاکترین و گرانبها ترین نوع انرزی موجود بوده که تولید و بهره برداری ازآن نیازمند امکانات و شبکه های خاصی می باشد و هزینه زیادی نیز برای دست اندرکاران تولید ، انتقال و توزیع برق در بر دارد  .  بعد از اجرای طرح  هدفمند سازی یارانه ها ، افزایش نسبی در نرخ برق مشترکین ایجاد شد ولی بازهم فاصله قیمت تمام شده برق و تعرفه های آن بسیار زیاد است و به همین جهت میبایست با همت و همدلی در یک نهضت عمومی همگی دست در دست هم داده و مصرف این انرژی پاک و گرانقیمت را کنترل و بهینه سازی نماییم و از هدر رفتن آن جلوگیری کنیم .

در ادامه مراسم نیز جناب مهندس جبار درمورد ممیزی انرژی در ساختمانهای اداری و ضرورت ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای انرژی برق ابرازداشتند : انرژی برق یکی از انرژی های مهم در زندگی روزمره و تاسیسات و ادارات مختلف می باشد و می بایست بطور مستمر نیازهای بخشهای مختلف را تامین نماید و همواره باید بین عرضه و تقاضای برق تعادل برقرار باشد و با توجه به وضعیت صنعت برق ، اگر تقاضا از عرضه بیشتر شود مجبور به ایجاد خاموشی خواهیم بود که این امر از دید مشترکین برق مطلوب نمی باشد  لذا بهترین اقدام جهت کنترل مصرف برق و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای آن رعایت مدیریت مصرف صحیح می باشد  .

در ادامه سمینار آقای  دکتر پاشا جاوید به بررسی خصوصیات خودروهای برقی هوشمند پرداخته و افزودند : خودروهای برقی عبارت از خودروهایی هستند که بجای بنزین از انرژی برق برای سوخت خود استفاده می کنند و مصرف برق بالایی دارند و با توجه به تحول صنعت خودرو سازی بزودی وارد کشور می شوند و اگر در استفاده از این خودروها مدیریت صحیح اعمال نشود مشکلاتی رابرای شبکه های برق به همراه می آورد. و می تواند موجب بروز ایراد در شبکه های برق و ارائه خدمات مطلوب به مشترکین گردد لذا لازم است که با مدیریت صحیح انرزی برق و استفاده مناسب از این خودروها از بروز مشکلات آتی جلوگیری نمود. در پایان سمینار نیز به سوالات مطروحه حضار توسط مدرسین جلسه پاسخ داده شد .


۱۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۴
تعداد کلیک: ۱,۸۹۹
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.