جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۷:۰۷
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

افزایش ظرفیت تولید توان در نیروگاه های سیکل ترکیبی فارس و کازرون

افزایش ظرفیت تولید توان در نیروگاه های سیکل ترکیبی فارس و کازرون
ظرفیت تولید توان در نیروگاه های سیکل ترکیبی فارس و کازرون به میزان 50 مگاوات افزایش یافت

به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا):

 سابا در چارچوب طرح افزایش کارآیی تولید از طریق شرکت برق منطقه ای فارس و با همکاری نیروگاه های فارس و کازرون اقدام به نصب سیستم کولر تبخیری مدیا در یک بلوک از نیروگاه های سیکل ترکیبی فارس و کازرون نمود. آزمایش راه اندازی ورود این دو پروژه به مدار (Performance Test) در تاریخ های 22 و 23 خردادماه سالجاری در محل نیروگاه های کازرون و فارس انجام پذیرفت.

بنابراین گزارش، طی این آزمایش یک بلوک سیکل ترکیبی کازرون به میزان 30 مگاوات (هر کدام از واحدهای گازی 14 مگاوات و واحد بخار بیش از 2 مگاوات ) و یک بلوک سیکل ترکیبی فارس به میزان 20 مگاوات(هر کدام از واحدهای گازی 9 مگاوات و واحد بخار 2 مگاوات)، با استفاده از این سیستم افزایش توان داشتند. با استناد به نتایج چشمگیر این آزمایش، جمعاً 50 مگاوات ظرفیت تولید توان می تواند به شبکه در ساعات اوج مصرف فصل گرم اضافه شود.

این گزارش می افزاید: خنک سازی هوای ورودی به کمپرسور، در نیروگاه های گازی یکی از روش های موثر جهت افزایش توان تولیدی در فصول گرم سال می باشد. یکی از روش های رایج خنک سازی هوای ورودی، استفاده از کولر تبخیری مدیاست. اساس این روش تبخیر آب، برای خنک کاری هوای ورودی می باشد که در آن هوا از یک پوشش مدیای مرطوب که در بالا دست یا پایین دست اتاق فیلتر و در داکت ورودی به کمپرسور قرار دارد، عبور داده می شود.

 

دفتر روابط عمومی
۱۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰
تعداد کلیک: ۱,۷۹۲
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.